انجمن سپید دانلود

نسخه‌ی کامل: تفاوت هاست لینوکس و ویندوز در چیست و کدامیک بهتر است
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
تفاوت هاست لینوکس و ویندوز در چیست و کدامیک بهتر است
تفاوت هاست لینوکس و ویندوز در چیست و کدامیک بهتر است ، برای راه اندازی یک سایت بعد از انتخاب و ثبت دامنه می بایست نسبت خرید هاست مناسب اقدام کرد خدمات هاست به دو صورت هاست لینوکس و هاست ویندوز ارائه می شود که در ادامه این مقاله به توضیح تفاوت های آن ها می پردازیم و در پایان نتیجه گیری میکنیم که کدامیک مناسب تر است .

خرید سرور مجازی


مقایسه هاست لینوکس و ویندوز :
سیستم عامل هاست ویندوز ، ویندوز است و قابل توسعه نمی باشد بنابراین برای تهیه آن می بایست از شرکت ماکروسافت خریداری شود بنابراین بسیار پر هزینه است . سیستم عامل هاست لینوکس ، لینوکس است که دارای کدهای باز می باشد و قابل توسعه است اما این سیستم عامل دارای توزیع های مختلفی است که می توان به اوبونتو ، دبیان ، ردهت و … اشاره نمود .

سرور مجازی


پرکاربردترین وب سرور استفاده شده در سرورهای هاست لینوکس آپاچی می باشد که از زبان های برنامه نویسی معروفی مانند perl , cgl , php و .. پشتیبانی میکند در حالی که وب سرور هاست ویندوز ios است و از زبان های asp و net پشتیبانی میکند که این زبان ها نیز تحت اختیار شرکت ماکروسافت است ، علاوه بر این بیشتر سایت های جهان با زبان php نوشته شدن که هاست ویندوز پاسخگوی این سایت ها نمی باشد .

خرید سرور میکروتیک


در صورتی که بخواهیم این دو هاست را از نظر پشتیبانی از سیستم های مدیریت محتوا مانند جوملا ، وردپرس و یا فروشگاه سازهای محبوب مثل اپن کارت یا پرستاشاپ مقایسه کنیم از آنجایی که زبان برنامه نویسی آن ها php است بنابراین هاست لینوکس مناسب است و می تواند از آن ها پشتیبانی کند در حالی که هاست ویندوز فقط از مدیریت محتواهایی که به صورت اختصاصی و دست نویس با زبان asp و net نوشته شده است پشتیبانی میکند .

سرور مجازی میکروتیک


چنانچه بخواهیم هاست لینوکس و ویندوز را از لحاظ پشتیبانی از پایگاه داده نیز بررسی کنیم از آنجایی که تمام سیستم های مدیریت محتواهای پرکاربرد و معروف از پایگاه داده MYSQL استفاده می کنند و این پایگاه داده را هاست لینوکس به خوبی پشتیبانی میکند و هاست ویندوز از پایگاه داده MSSQL پشتیبانی میکند
در مقاله بعدی به دیگر نکات لازم جهت خرید هاست لینوکس و ویندوز اشاره خواهیم کرد .