انجمن سپید دانلود

نسخه‌ی کامل: تفاوت زبان های برنامه نویسی با زبان های اسکریپت نویسی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دانستن تفاوت زبان های برنامه نویسی با زبان های اسکریپت نویسی سبب می شودیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برنامه نویسی ساده تر شود. زبان های اسکریپت دارای انعطاف بیشتری است.
اگر در خصوص زبان های اسکریپ نویسی یک سرچ کنید مشخص می شود که بیشتر تعاریف به صورت انگلیسی عنوان شده و شاید برای افرادی که آشنایی خاصی با این زبان ها ندارند کمی دشوار بنظر برسد. امروز قصد داریم تفاوت زبان های برنامه نویسی با زبان های script را بهدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شیوه ای بسیار ساده و در قالب مثال های مختلف عنوان نماییم و مزایا و معایب هر یک را بررسی کنیم.

مثال ساده ای از تفاوت زبان های برنامه نویسی با زبان های script

فرض کنید با زبان c یک برنامه ساده مثلا ماشین حساب نوشته ایددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
که قرار است تنها دو عدد را به عنوان ورودی بگیرد و و چهار عمل اصلی جمع، تفریق، ضرب و تقسیم را انجام دهد. در نهایت نیز نتیجه بر روی مانیتور نمایش داده شود. حال فرض کنید این ماشین حساب به شرکتی فروخته شود و آن شرکت بخواهد یک سری عملیات مهندسی بر روی آن انجام دهد به عنوان مثال مساحت یک دایره حساب شود. در این شرایط نیاز به وارد نمودن عددها به صورت دستی بوده و برای هر یک از محاسبات به صورت جداگانه باید عمل نمود. حال فرض کنید شرکت از شما می خواهد یک کاربرد دیگر به این ماشین حساب اضافه نمایید!

درست حدس زدید در واقع در این شرایط شما باید برای هر تغییر از ابتدا شروع به کدنویسی از صفر نمایید. تا به اینجای کار حرکت تنها در قالب برنامه نویسی بوده است. راه حل چیست؟ بخش بعد تفاوت زبان های برنامه نویسی با زبان های اسکریپ نویسی را در قالب یک راه حل برای مشکل قبلی عنوان می نماید.