انجمن سپید دانلود

نسخه‌ی کامل: سرور مجازی بورس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
در ابتدا لازم به ذکر است که منظور از سرور مجازی بورس یک سرور مجازی با سیستم عامل ویندوز میباشد که به صورت فیزیکی  در یکی از دیتاسنتر های تهران قرار دارد.اگر در بورس ایران فعالیت میکنید و نیاز دارید که در هنگام خرید سهم های عرضه اولیه ای در اول صف قرار بگیرید به چه چیزهایی نیاز دارید؟
در ابتدا باید شما بتوانید دقیقا راس ساعت هشت و نیم صبح سفارش خود را در سیستم معاملات آنلاین ثبت کنید. برای این کار شما به یک ارتباط پر سرعت اینترنت نیاز دارید تا فاصله زمانی بین کلیک سفارش شما تا زمان رسیدن درخواست شما به سرور های کارگزاری و ثبت آن در سیستم معاملات انلاین به حداقل برسد.

اما همانطور که میدانید اینترنت های خانگی در ایران از سرعت مناسبی برخوردار نیستند!
اهمیت سرور مجازی بورس مخصوصا برای مشتریانی که در شهرستان ها در حال فعالیت در بازار بورس هستند بیشتر جلوه میکند زیرا سرور های کارگزاری ها در تهران قرار دارند و فاصله بین شهرستان ها و تهران باعث افزایش پینگ تایم میشود که به معنی تاخیر بیشتر در رسیدن سفارش شما به کارگزاری میباشد.

مخصوصا اگر شما از اینترنت های تلفن همراه استفاده میکنید شرایط برای شما بدتر خواهد شد و سفارشات شما با تاخیر بیشتری به سرور های کارگزاری خواهد رسید.سرور مجازی بورس چیست؟
سرور مجازی بورس در واقع یک سرور مجازی است که روی آن سیستم عامل ویندوز نصب شده است و شما میتوانید از طریق برنامه Remote Desktop ویندوز به سادگی به آن متصل شوید و محیط ویندوز سرور مجازی بورس خود را بر روی کامپیوتر شخصی خود در خانه ببینید.

مهم ترین نکته در سرور مجازی بورس ایران توجه به پینگ پایین آن میباشد. به عنوان مثال اگر شما بر روی سیستم شخصی خود و با اینترنت خانگی یا اینترنت همراه از سایت کارگزاری خود پینگ بگیرید متوجه خواهید شد که اگر در تهران باشید این زمان بالاتر از ۹ میلی ثانیه و اگر در شهرستان ها باشید تا ۵۰ و حتی ۱۰۰ میلی ثانیه طول میکشد اما اگر همین پینگ را از داخل سرور مجازی بورس خود بگیرید متوجه خواهید شد که در حدود یک میلی ثانیه خواهد بود!

این به این معنی است که اگر شما راس ساعت هشت و نیم صبح دکمه ثبت سفارش را فشار دهید یک میلی ثانیه بعد سفارش شما به سرور کارگزاری خواهد رسید و شانس بالاتری برای قرار گرفتن در بالای صف خرید سهم را خواهید داشت.نحوه استفاده از سرور مجازی بورس
برای استفاده از سرور مجازی بورس یا هر سرور مجازی دیگری که با سیستم عامل ویندوز در اختیار شما باشد کافی است که IP سرور مجازی را در برنامه Remote Desktop که در کامپیوتر شخصی شما وجود دارد وارد کنید و دکمه Enter را بزنید. در مرحله بعد از شما نام کاربری که معمولا administrator است به همراه پسورد از شما پرسیده میشود. IP و پسورد سرور مجازی بورس شما پس از سفارش برای شما ایمیل میشود همچنین میتوانید در پروفایل خود در سایت وب پویان و در بخش سرویس ها لیست سرور های خود را مشاهده و با انتخاب هرکدام جزییات دسترسی به سرور را مشاهده کنید. این کار بسیار ساده است و اگر پس از سفارش هم نیاز به آموزش داشتید با ما تماس بگیرید.

ریموت دسکتاپ
ریموت دسکتاپ

پارامترهای موثر در سرور مجازی بورس
طبیعتا در هر سرور مجازی چند پارامتر مهم وجود دارد که سرعت سرور شما کاملا به آن وابسته میباشد.

اولین و مهم ترین پارامتر نوع حافظه و میزان رم سرور مجازی میباشد که حتی از پردازنده هم مهم تر هستند. امروزه پردازنده ها به حدی قوی شده اند که حتی دو هسته پردازنده جوابگوی اکثر نیاز ها میباشد اما حافظه سرور به علت کند بودن حافظه های قدیمی بسیار مهم میباشد که حداقل از نوع SSD باشد و از نوع HDD نباشد.

حافظه های HDD همان هارد دیسک های قدیمی هستند که از چند دیسک روی هم و هد خواندن و نوشتن تشکیل میشدند و در دنیای امروز این هارد دیسک ها بسیار کند و ناکارامد هستند اما حافظه های SSD ساختاری مانند حافظه های فلش دارند که حرکت مکانیکی در آن ها صورت نمیگیرد و دسترسی به محتوای ذخیره شده در آن ها به صورت مستقیم صورت میگیرد در نتیجه بسیار پرسرعت تر از حافظه های قدیمی HDD هستند.

از آنجایی که سیستم عامل ویندوز نسبت به سایر سیستم عامل ها کمی سنگین تر است نیاز به حداقل دو تا چهار گیگ رم خواهد بود تا سرور مجازی شما بدون لگ و هنگی کار کند و شما را دچار مشکل نکند.

شما میتوانید لیست پلن های سرور مجازی ویندوز وب پویان را مشاهده کنید و پلن مورد نیاز خود را تهیه کنید تا ظرف مدت نیم ساعت سرور به شما تحویل داده شود و اطلاعات دسترسی به سرور برای شما ایمیل شود.

لطفا اگر برای استفاده در بورس ایران قصد تهیه سرور مجازی دارید پس از زدن دکمه سفارش و در مرحله بعد کشور سرور خود را ایران انتخاب کنید.

سرور مجازی بورس ایران
بنا بر این سرور مجازی بورس ایران سروری خواهد بود که بر روی آن سیستم عامل ویندوز نصب شده است و حتما این سرور باید در دیتاسنتر های تهران قرار داشته باشد. قرار داشتن در تهران باعث خواهد شد که کمترین فاصله بین سرور مجازی بورس شما و سرورهای کارگزاری شما وجود داشته باشد درنتیجه سفارشات شما در کمتر از یک میلی ثانیه به کارگزاری خواهد رسید و شانس بیشتری برای قرار گرفتن در اول صف خرید خواهید داشت.

لازم به ذکر است که تهیه سرور بورس ایران هیچ تضمینی برای موفقیت در صف خرید نخواهد بود و زمانبدی خود شما و ثبت سفارش در زمان مناسب پارامتر مهم و تاثیر گذاری خواهد بود.چرا به سرور مجازی بورس نیاز داریم؟


در صف های خرید سنگین و یا صف های فروش سنگین نیاز داریم که سفارش خرید یا فروش خود را در سریع ترین زمان ممکن و قبل از سایر معامله گرها در سیستم آنلاین کارگزاری خود ثبت کنیم تا در اول صف قرار بگیریم. در این صف های سنگین خرید و فروش میلی ثانیه ها هم تعیین کننده موفقیت در انجام معامله و یا شکست آن تعیین کننده خواهد بود. با تهیه یک سرور مجازی بورس که همان سرور مجازی ویندوز واقع در تهران میباشد این شانس را خواهید داشت که سفارش شما در کمترین زمان ممکن پس از فشردن دکمه سفارش در سیستم آنلاین ثبت شود و قطعا سفارش شما قبل از سایر معامله گرانی که از سرور مجازی بورس استفاده نمیکنند و با استفاده از اینترنت خانگی یا همراه اقدام به ثبت سفارش میکنند ثبت خواهد شد. باز هم لازم به ذکر است که با وجود داشتن سرعت بسیار بالای اینترنت و پینگ تایم بسیار پایین زمانبندی و سرعت عمل شما در ثبت سفارش تعیین کننده ترین پارامتر خواهد بود.

بنا بر این با تهیه سرور مجازی بورس شما یک قدم از سایر معامله گرها جلو خواهید بود و باید با زمانبندی و سرعت عمل مناسب از این برتری خود استفاده کنید.منبع: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.