امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سایز عکس ها در طراحی سایت
#1
سایز عکس ها در طراحی سایت
در طراحی سایت موارد بسیار زیادی هستند که رعایت آنها باعث می شود تأثیرات مثبتی هم در بر کاربران و هم بر سئو سایت بگذارد و استانداردهای طراحی سایت را نیز رعایت کرد. این موارد را در مقالات مختلف آموزش طراحی سایت توضیح دادیم. از رنگ ها و فونت ها گرفته تا کُد ها و ماژول ها و غیره. در این نوشتار به یک نکته مهم دیگر خواهیم پرداخت. به راستی سایز و اندازه تصاویر در طراحی سایت باید چگونه باشد و به عبارتی بهترین حالت آن چگونه می باشد. در ادامه با بررسی این موضوع با ما در شرکت طراحی سایت نونگار پردازش همراه باشید.


نکاتی در مورد عکس های سایت
اولین نکته ای که پیش از شروع بحث نیاز است مطرح کنیم این است که در این نوشتار عکس یا تصویر می تواند موارد مختلفی را شامل شود و فایل هایی نظیر نمودارها و نقشه ها نیز عکس هستند و در تعریف ما خواهند گنجید. همچنین فرمت عکس ها نیز ممکن است متفاوت باشد و با توجه به نیازتان از فرمت ها مختلفی استفاده کنید که با اهمیت ترین مورد بهینه سازی آنها است تا با سرعت بیشتری لود شوند. تصاویری که شما در طراحی وب سایت خود استفاده می کنید در وب سرور ذخیره می شوند و به همین دلیل در برخی مواقع ممکن است که کاربران سایت شما در مشاهده تصاویر سایت به مشکل برخورد نمایند.


اهمیت سایز عکس ها در وب سایت
شما با وسایل و تجهیزات مختلفی می توانید اقدام به تصویر برداری کنید و یا اینکه تصاویر مورد نیاز خود را از منابعی تهیه نمایید که در هر دو صورت این تصاویر ابعاد و کیفیت های مختلفی خواهند داشت. هر میزان که یک دوربین با کیفیت تر بوده و در تصاویر خود وضوح و کیفیت بهتری را ثبت کند تصاویر آن حجیم تر هستند و سایز آنها حتی به بیش از 10 مگاپیکسل نیز خواهد رسید. چنین فابل هایی را با توجه به سرعت متوسط اینترنت در ایران مشکل بتوان با همان سایز واقعی در سایت بارگذاری کرد و یا اینکه حتی آن را دانلود نمود. برای همین در بسیاری موارد با فشرده کردن فایل آنها را برای دیگران ارسال می کنند تا مقداری حجم آنها کاهش یابد.
کاهش اندازه عکس های طراحی سایت
با توجه به مواردی که در بالا اشاره کردیم و محدودیت هایی که در طراحی سایت وجود دارد و سرعت بالا آمدن صفحات و تصاویر که نقش مهمی در سئو سایت دارد می توان به راحتی نتیجه گیری کرد بارگذاری تصاویر سنگین حتی در صورت قابلیت انجام باز هم می تواند بر روی سئو سایت و سرعت بالا آمدن سایت تأثیر منفی بگذارد.ریسایز کردن و کاهش حجم تصاویری که اندازه بزرگی دارند راهکاری است که می توانید استفاده کنید و با توجه به تجربه خود از نرم افزارهای مختلفی که وجود دارد برای ویرایش تصاویر بهره ببرید.


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان