امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جلوگیری از ایندکس سایت در گوگل
#1
جلوگیری از ایندکس سایت در گوگل! چگونه می توان موتورهای جستجو را از پیمایش در یک سایت وردپرس منصرف کرد؟

اخیرا یکی از کاربران از ما پرسید که چگونه می توان سایت وردپرس خود را از دید موتورهای جستجو پنهان و یا به عبارتی اندیس سایت را متوقف نمود؟ سناریوهای بسیاری در رابطه با توقف فهرست کردن وبسایت در نتایج جستجو وجود دارد. در این مقاله به بررسی این سناریوها می پردازیم.
چرا و چه کسی می خواهد موتورهای جستجو را متوقف کند؟

برای اکثر وب سایت ها، موتورهای جستجو بزرگترین منبع ترافیک هستند. ممکن است بپرسید چرا کسی می خواهد موتورهای جستجو را مسدود کند؟

در هنگام شروع، بسیاری از مردم نمی دانند چگونه یک محیط توسعه محلی یا یک سایت رسمی ایجاد کنند. اگر وب سایت خود را بر روی یک نام دامنه قابل دسترس توسعه می دهید، احتمالا نمی خواهید گوگل ساختار صفحه و حالت آن را فهرست بندی نماید.

همچنین بسیاری از افراد برای ایجاد وبلاگ های شخصی از وردپرس استفاده می کنند و بدلیل خصوصی بودن نمی خواهند آن ها در نتایج جستجو فهرست بندی شوند.

بعضی افراد نیز نمی خواهند از وردپرس برای مدیریت پروژه استفاده کنند و شما نمی خواهید اسناد داخلی خود را به صورت عمومی در دسترس قرار دهید.

در تمام شرایط فوق، احتمالا نمی خواهید موتورهای جستجو وب سایت شما را فهرست کنند.

یک تصور غلط رایج این است که اگر من به دامنه لینک ندهم، پس احتمالاً موتورهای جستجو هرگز وب سایت من را پیدا نخواهند کرد. این کاملا غلط است.

راه های زیادی وجود دارد که موتورهای جستجو می توانند متوجه شوند که وبسایت به جای دیگری لینک شده است. مثلا:

نام دامنه شما قبلا برای شخص دیگری بوده و هنوز هم برخی از پیوندها به وبسایت شما اشاره دارند.
برخی از نتایج جستجوی سایت دامنه میتوانند لینک شما را بر روی آنها نشان دهند.
به معنای واقعی کلمه هزاران صفحه با لیستی از نام دامنه وجود دارد، سایت شما در یکی از آن ها ظاهر می شود.

چیزهای زیادی در وب اتفاق می افتد و بسیاری از آنها تحت کنترل شما نیستند. با این حال، وب سایت شما همچنان تحت کنترل شما است و شما می توانید به موتورهای جستجو بفهمانید تا آن را فهرست و دنبال نکنند.
مسدود کردن موتورهای جستجو از فهرستدیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
وردپرس

وردپرس دارای یک ویژگی داخلی است که به شما اجازه می دهد تا نشانه گذاری موتورهای جستجو را از سایت خود بردارید. برای دسترسی به این ویژگی می بایست از قسمت تنظیمات گزینه Reading را انتخاب کنید و کادر Search engine visibility را علامت دار نمایید.


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان