امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
موضوعی جدید
#1
خرمای کبکاب از مهم ترین و باارزش ترین و فراوان ترین نوع خرما در کشور است و تولید بسیاری دارد.خرما پس از طی کردن مراحل رشد در نهایت به رنگ های قهوه ای تیره قرمز تیره تبدیل می شود . رطوبت نهایی این خرما کمتر از ۱۹% میباشد شکل نهایی این این خرما به صورت تخم مری یابیضی میباشد از انواع خرماهای نرم محسوب می‌شود.
خرمای کبکاب را به ۲صورت رطب و خرما می توان  مصرف کرد که رطب کبکاب   بادارا بودن درصد بالایی شیرینی بسیارمطلوب وپر مصرف است
رطب خرما کبکاب برعکس محصول نهایی آن نیاز به شرایط نگهداری خاصی دارد وباید دردمای بین 15-تا20-درجه سانتی گراد نگهداری شود و میتوان در طول سال ازآن در دیگر فصل ها نیز استفاده نمود
ولی خرمای کبکاب شرایط نگهداری خاصی نداشته ودردمای خنک و خشک ماندگاری بالایی دارد زمین های زیرکشت خرمای کبکاب درایران استان بوشهر و استان خوزستان می باشد که از جمله مهمترین شهرهای این دواستان می توان خشت برازجان (دشتستان ) دردیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و بهبهان وخورموج و مناطق جنوب شرقی استان خوزستان نام برد .وگاهادرشهرهای کازرون و جهرم استان فارس نیز خرمای کبکاب مشاهده شده است .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از بهترین نوع خرماهای صادراتی در بسته بندی های جذاب و برطبق اصول و ضوابط وزارت بهداشت واستانداردهای روز می باشد.
وزن تقریبی درحالت رسیده بین 14تا16گرم می باشد هسته خرمای کبکاب به نسبت دیگر خرماها دارای چسبندگی زیادی می باشد .


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان