امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تلنگری به دنیای پیرامون نوجوان با یک اثر
#1
« دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
» مجموعه شعرهای نیمایی نوجوان اشکان پورکیوانی است که به تازگی توسط دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
روانه بازار نشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، پور کیوانی درباره کتاب گفت: محتوای و مضمون شعرها بیشتر به صورت غیرمستقیم درباره طبیعت، محیط اطراف و اتفاق ‌های روزمره نوجوان است که شعرها صرفا کارکرد یادگیری ندارند بلکه خوانش آن تلنگرلحظه‌ای به فکر نوجوان است.

وی ادامه داد: ترجیح دادم از موضوعات تکراری دوری کنم و به سمت موضوعات خاص از نگاه نوجوان که کمتر به آن پرداخته شده است بروم.

این شاعر حوزه بزرگسال و نوجوان همچنین افزود: من بیشتر آثارم مربوط به حوزه بزرگسال است و این اثر دومین کار من برای نوجوانان است؛ لذا در مورد تفاوت شعر نوجوان با دیگر گروهای سنی باید بگویم که شعر کودک یک شعر موزیکال است ولی شعر بزرگسال از نظر زبانی وارد لایحه‌‌های عمیق تری می‌شود، شعر نوجوان همانطور که گفتم به نظرم تفکرش باید در حد تلنگر باشد.

در یکی از شعرهای کتاب آمده است:

ما

هر دو

میوه‌ایم

برشاخه‌ها رها

ما هر دو

سیبِ سرخ

با هم

ولی جدا

برای خرید این مجموعه دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
که با نشان مهرک و  برای رده سنی بالای 13سال است اینجا را کلیک کنید.


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان