امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علائم و نشانه های وسواس فکری
#1
علائم و نشانه های وسواس فکری:

وسواس فکری در حقیقت یک نوع اختلال است که در پی اضطراب شکل می گیرد. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در واقع می توان گفت که وسواس در همه افراد وجود دارد.اما زمانی یک بیماری محسوب می گردد که انسان را از زندگی عادی جدا کند.

به نقل از یک پایگاه اینترنتی دویچه وله وسواس فکری نوعی اضطراب دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
است که به صورت غیر ارادی و مکرر اتفاق می افتد.آمار ها نشان می دهد تعداد افرادی که از گونه های مختلف وسواس رنج می برند بیشتر از اسکیزوفرنی واختلالات دو قطبی و اختلال هراس شکل می گیرد.

وسواس فکری چیست؟

وسواس ممکن است در دوران کودکی ریشه داشته باشد اما اغلب دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موارد در دوران نوجوانی و اوایل بزرگسالی بروز می کند. دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 کارشناسان و روانشناسان بر این باورند که دو عامل استعداد نوروبیولوژیک و محیطی هم زمان می توانند باعث ایجاد افکار ناخواسته و ناخوانده شود.فرد با تکرار الگو های رفتاری اجباری سعی در آرام کردن این افکار دارد.دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 وسواس در صورت عدم درمان به یک بیماری مزمن تبدیل می شود که گاه سالهای زیادی ادامه پیدا می کند.گرچه ممکن است شدت علائم آن به مرور زمان کاهش یابددیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.


درمان دارویی و رفتاری نیز در دمان این بیماری موثر است.


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان