امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اگر برای استفاده از علامت تجاری اعتراض داشته باشیم، چه مراحلی باید طی کرد
#1
علائم تجاری در واقع نام یا عبارت یا اصطلاح و... است که برای شناخت یک محصول خاص به کار می رود. برند هرشرکتی منحصربه فرد است و شرکتی نیست که بتواند از برند شرکت دیگری استفاده کند. اگر کسی نسبت به تقاضای ثبت علائم تجارتی ادعایی داشته باشد، طبق ماده ۱۶ قانون ثبت علائم تجاری و اختراعات اعتراض بدهد.اعتراض ممکن است در دومرحله به عمل آید :
الف) اعتراض قبل از ثبت علامت: معترض پس از درج آگهی در روزنامه از آن مطلع شده واعتراض خود را با اسناد ومدارک،کتباً به شعبه علائم تجاری واختراعات تسلیم نموده و درصورتی که اعتراض اوپذیرفته شود،همراه با اعتراض، تقاضای ثبت علامت نیز به او داده می شود.
شعبه،تا ده روز ازتاریخ وصول اعتراض باید آن را به اقامتگاه متقاضی ابلاغ کند،متقاضی می تواند یکی از دو اقدام زیررا انجام دهد :
۱. تقاضای خود را کتباً برگردانده و اگرعلامت قبلاً به نام معترض ثبت نشده باشد، به نام او ثبت خواهد شد.
۲. متقاضی ثبت معترض نمی شود، در این صورت معترض مکلف است :
اولاً: ظرف ۶۰ روز ازتاریخ ابلاغ اعتراض نامه به متقاضی ثبت، در دادگاه اقامه ادعا کند.
ثانیاً : درصورتی که معترض برای تهیه اسناد مورد نیاز بعد ازشکایت، مهلت بخواهد، دادگاه حداکثر۶ ماه به او زمان می دهد، تا اسناد مربوطه را به دادگاه ارائه دهد.
ب)اعتراض بعد از ثبت علامت : معترض می تواند ظرف سه سال از تاریخ ثبت علامت به نام دیگری، به دادگاه مراجعه کند وعلت آن است که معترض،علیه سوء نیت نداشته بدون اطلاع،علامت را استفاده نموده است. درصورت دوم، دادگاه معترض علیه را مقصر دانسته و مهلتی برای اعتراض،قائل نشده است.
ثبت علائم تجاری کیا


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان