امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رینوپلاستی
#1
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و دانستنی های آن

رینوپلاستی به معنی جراحی زیبایی است و در عمل بینی رینوپلاستی می توان بر اساس شرایط ظاهری، بینی را بزرگتر یا کوچکتر کرد، زاویه بینی را نسبت به لب بالا تغییر داد، دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و یا نقایص دیگر بینی را اصلاح کنند. هر کدام از این موارد بر اساس تشخیص پزشک در رینوپلاستی بر روی بینی فرد انجام می شود.
در طول رینوپلاستی، جراح برای دسترسی به استخوان ها و غضروف هایی که از بینی پشتیبانی می کنند، بینی را برش می دهد. برش ها معمولا در داخل بینی قرار می گیرند به طوری که بعد از عمل جراحی نامرئی می شوند. بسته به نتیجه مورد نظر، ممکن است برخی از استخوان ها و غضروف ها برداشته شوند یا حتی بافت هایی به آن اضافه شوند (از قسمت دیگری از بدن یا با استفاده ازغضروفی مصنوعی). در پایان رینوپلاستی، استخوان و یا غضروف اضافه شده را مجددا بررسی و تغییر می دهند، سپس پوست و بافت بر روی ساختار بینی را به شکل طبیعی خود بر می گردانند. شکاف و جای برش در خارج از بینی قرار می گیرد تا از شکل جدید بینی به هنگام بهبودی پشتیبانی کند.
رینوپلاستی ممکن است با استفاده از بیهوشی عمومی یا موضعی انجام شود. این کار معمولا به عنوان یک فرآیند سرپایی انجام می شود، اما گاهی اوقات نیاز به گذراندن 1 شب در بیمارستان یا در مرکز جراحی دارد. جراحانی که تخصص رینوپلاستی دارند، معمولا در هر دو جراحی، پلاستیک و آترواسکلینشن (گوش، بینی، و گلو) آموزش دیده اند و تخصص دارند.
 
همه چیز درباره رینوپلاستی
در دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
رینوپلاستی ، تقسیم و پانسمان اطراف بینی شما حدود یک هفته برداشته خواهد شد.
صورت شما فاقد حس لامسه و ناحیه اطراف چشم و بینی شما کبود خواهد شد و تورم برای چند روز نیز باقی خواهد ماند. فشردهای سرد می تواند به تورم و کاهش درد کمک کند. پزشک شما ممکن است داروهای درد را نیز توصیه کند. حدود 10 تا 14 روز طول می کشد تا بیشتر از تورم و کبودی بهبود یابد.
ممکن است برای چند روز اول بعد از جراحی، نیاز به نگه داشتن سر خود داشته باشید و نسبتا باقی بمانید. ممکن است چند هفته قبل از اینکه بتوانید به فعالیت های شدید بازگردید، زمان نیاز باشد.
 
چرا رینوپلاستی توسط  جراح انجام می شود؟
رینوپلاستی می تواند اندازه، شکل و زاویه بینی را تغییر دهد و نسبت به بقیه چهره ها شما را بهتر نماید. در نتیجه به افزایش اعتماد به نفس فرد در اجتماع کمک کرده و فرد با صورت و ظاهر خود ارتباط بیشتری بر قرار می کند.
 
رینوپلاستی چقدر نتیجه مثبت می دهد؟
نتایج رینوپلاستی ممکن است جزئی یا قابل توجه باشد، بسته به نوع اصلاحی که می خواهید در بینی صورت گیرد این نتایج متفاوت است. این نکته بسیار مهم است که شما و جراح پلاستیک خود با اهداف جراحی به یک نقطه نظر برسید و هر دو موافق باشید. اگر انتظارات شما واقع بینانه و جراح پلاستیک شما آنها را قبول کند و موارد گفته شده را بر روی بینی شما انجام دهد، احتمالا شما می توانید نتایجی را که می خواهید بعد از رینوپلاستی بر ظاهر خود ببینید.
نتایج رینوپلاستی دائمی است اگرچه باید در نظر داشته باشید که آسیب بعدی یا سایر عوامل مانند ضربه محکم می تواند ظاهر بینی را تغییر دهد. جراحی زیبایی فقط در یک بینی کاملا رشد کرده انجام می شود. رشد کامل معمولا در سن 15 یا 16 سالگی در زنان و در سن 17 یا 18 سالگی در مردان رخ می دهد. اگر جراحی قبل از این زمان انجام شود، ادامه رشد بینی می تواند نتایج جراحی را تغییر دهد و احتمالا باعث عوارض شود.
 
خطرات رینوپلاستی
شما همیشه می توانید تورم موقت و کبودی در اطراف چشم ها و بینی را پس از جراحی زیبایی بینی انتظار داشته باشید. مشکلات دیگری که ممکن است رخ دهد عبارتند از:
 
خون ریزی
آسیب یا حفره به دیواره بین بینی شما (دیواری که سوراخ های بینی شما را جدا می کند).
مشکلات پوستی، از جمله شکستگی بافت پوست (نکروز پوست) و سوزش از نوار و باندینگ.
عفونت
برای کاهش خطر ابتلا به عفونت، آنتی بیوتیک های پیشگیرانه ممکن است پس از عمل جراحی به فرد داده شوند.

انسداد
انسداد شدید بینی که ناشی از تورم در داخل بینی است.
عوارض بیهوشی
عوارض بیهوشی ممکن است بیشتر از مشکلاتی باشد که تصور می کنید رینوپلاستی برایتان به جا می گذارد.
هم چنین اگر بیهوشی محلی یا موضعی را انتخاب کنید، باید برای صداهای دکتر خود که روی استخوان ها و غضروف بینی شما کار می کند، آماده باشید.
هزینه رینوپلاستی
اکثر شرکت های بیمه هزینه های رینوپلاستی را پوشش نمی دهد مگر اینکه برای اصلاح مشکل عملکرد یا نقص ناشی از بیماری ، تصادف یا آسیب انجام شود. حتی در این موارد با شرکت بیمه خود چک کنید و مطمئن شوید تا میزان هزینه های آن را پوشش دهد. هزینه های جراحی نه تنها هزینه جراحان بلکه هزینه های مربوط به امکانات عملیاتی، متخصص بیهوشی، داروها، اسپلیت ها و دیگر خدمات و مواد را می پردازد که بستگی به تخصص پزشک و کادر جراحی این هزینه متفاوت است.
 
 در پایان ...
یکی از ویژگی های برجسته چهره، بینی است که می تواند تاثیر بزرگی روی تصویر و ظاهر شما داشته باشد. اگر از بینی خود ناراضی هستید و این نارضایتی برای مدت طولانی مدت بوده است، رینوپلاستی یک گزینه مناسب برای تغییر ظاهر بینی است. همانند سایر روشهای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، برای نتایج رینوپلاستی به طور قطع بیشتر خوشحال خواهید شد البته اگر انتظارات واضح و واقع بینانه در مورد آنچه عمل جراحی می تواند انجام دهید داشته باشید. 
 


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان