امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کتاب پشت شیشه های مات
#1
زندگی شهید بهشتی با یک اثر داستانی
«دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
» نوشته عزت‌الله الوندی به صورت داستانی زندگی شهید بهشتی را راویت کرده است. این اثر در آستانه سالگرد شهادت شهید بهشتی در هفتم تیرماه به علاقه‌مندان دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
معرفی می شود.

به گزارش پایگاه خبری سوره مهر، کتاب «پشت شیشه‌های مات» نوشته عزت الله الوندی است که روایت داستانی از زندگی شهید آیت الله دکتر سیدمحمد حسین بهشتی است، پانزدهمین کتاب از مجموعه «قهرمانان انقلاب» است.

عزت‌الله الوندی در «پشت شیشه‌های مات»، زندگینامه داستانی شهید آیت‌الله بهشتی را از دید نوه لینگن، یکی از 53 گروگان لانه جاسوسی آمریکا برای نوجوانان روایت کرده است. لینگن در 444 روز گروگان بودنش در ایران، ملاقاتی با شهید بهشتی انجام داده بود. او خاطرات این دیدار را برای نوه‌اش بیان می‌کند و این نوجوان که تحت تاثیر زندگی شهید بهشتی قرار گرفته درباره وی تحقیقاتی را انجام می‌دهد. همین خاطرات دستمایه کتاب «پشت شیشه‌های مات» برای روایت داستانی زندگی شهید بهشتی می‌شود.

الوندی در این اثر سعی می کند مقتضیات این گروه سنی را لحاظ کند. بیان روایت زندگی شهید بهشتی از زبان شخصیت‌های مختلف داستان، حجم کم کتاب و بیان کردن اصل مطلب در حدود 100 صفحه، تقسیم‌بندی همین حجم کم در 12 فصل مختلف، روایت خطی ساده با بازگشت به عقب‌های کوتاه و توانایی خلق چند نیمه شخصیت دیگر به جز شخصیت اصلی داستان نکاتی است که مخاطب نوجوان کتاب را به خواندن آن علاقه‌مند می‌کند.

در قسمتی از کتاب اینگونه آمده است: نسیم خنک فروردین، عطر شکوفه‌های سیب را پاشیده بود توی ایوان. صدای طوطی‌ها سکوت شب را می‌شکست. ساعت 10، صدای زنگ خانه بلند شد. علیرضا، پسر دوم سیدمحمد، گوشی دربازکن را برداشت و پرسید: «کیه؟»

صدایی از آن طرف گفت: «با آقای بهشتی کار داریم.»

علیرضا گفت: «با عرض معذرت، پدرم تا ساعت 9 مهمان می‌پذیرند.»

صدا گفت: «ما مهمان نیستیم؛ از سازمان امنیت و اطلاعات کشور آمده‌ایم.»

برای خرید این کتاب به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سوره مهر مراجعه کنید.


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان