امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش ساخت ربات تلگرام با Crate Your Bot
با سلام خدمت شما دوست داران سپید دانلود

اندفعه با موضوع ساخت ربات تلگرام  2 همراه شما هستیم

همان طور که گفته شد این آموزش به وسیله ربات Crate Your Bot  میباشد 

خب یک یاد اوری برای ساخت ربات اگر مطلب قبلی را نخوانده اید حتما از این لینک مشاهده کنید    دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب شما اول از همه باید ربات  Crate Your Bot رو اد کنید برای اد کردین رویه لینک روبه رو کلیک کنید   دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

خب بعد از اد کردن ربات و فرستادن کلمه start  برای ربات  پیامی مثل پیام زیر برای شما ارسال میکند

از طریق این روبات شما می توانید روبات های خود را در تلگرام بدون حتی یک خط کد زدن تهیه کنید.

راهنما:

1- اول برو در @BotFather روباتت را ثبت کن. اگر نحوه کار کردن با BotFather را بلد هستید و یا روبات خود را از قبل ثبت کرده اید و توکن آن را دارید به

مرحله دو بروید.

ابتدا شما باید یک شناسه ی ربات (Token) ایجاد کنید.

برای این کار ابتدا باید در تلگرام خود به این ربات پیام دهید:

BotFather@

شما باید دستور newbot/ را ارسال یا انتخاب کنید:

سپس باید نامی برای ربات خود در نظر بگیرید و آن را برای ربات ارسال کنید.به طور مثال اینجا از نام My First Bot استفاده کرده ایم.

سپس باید برای ربات خود آیدی ایجاد کنید.به طور مثال ما از آیدی MyFirstBot استفاده کرده ایم.دقت کنید که آخر آیدی حتما باید کلمه ی Bot وجود داشته باشد.در غیر این

صورت آیدی شما پذیرفته نمی شود و با پیغام خطا مواجه می شوید.

همان طور که مشاهده میکنید ، ربات به شما شناسه ی رباتتان را داده است.این شناسه را در جایی ذخیره کنید که بعدا از آن در برنامه ی @CreateYourBot استفاده کنید.

------------------------------------------------------

2- این توکن را به روبات @CreateYourBot بدهید تا روبات شما را آماده کند. پیغامهایی که به شما می گوید را به دقت بخوانید.

3- روبات شما آماده هست! حالا به روبات خود پیغام بدهید و از داخل آن منوی های آن را تغییر دهید.

از داخل خود روباتتان می توانید کارهای زیر را انجام دهید:

---> مدیریت دکمه ها

اسامی دکمه ها را تغییر دهید

دکمه ها را فعال و یا غیر فعال کنید

برای دکمه ها، دستوراتی که با / شروع می شوند تعریف کنید.

برای دکمه ها مطلب وارد کنید تا اگر کاربرانتان آن دکمه را زدند یکی از این مطالب نمایش داده شود.

مطالب قبلی را حذف کنید.

---> ارسال پیام به کاربران روبات:

از طریق منوی ادمین شما می توانید به راحتی به تمامی کاربران روبات پیغام بفرستید.

---> ارسال پیام به گروه هایی که روبات در آنها عضو هست:

می توانید با خیال راحت روبات خود را عضو گروه های مختلفی بکنید. سپس از طریق منوی ادمین می توانید به همه گروه هایی که روبات عضو هست پیغام بفرستید.

---> مشاهده آمار روبات:

اینکه چه تعداد کاربر عضو این روبات هستند و یا تعداد گروه هایی که روبات در آنها عضو هست و آمار های دیگر.

---> مشاهده پیامهای دریافتی:

می توانید پیامهای دریافتی از سمت کاربران را که از طریق منوی تماس با ما یا دستور /feedback برای شما ارسال کرده اند را مشاهده کنید.

دستورات:

/help

این راهنما را نمایش می دهد

/feedback

برای ارسال نظرات، پیشنهادات شما به سازنده برنامه

/farsi

برای فارسی سازی برنامه

/start

برای برگشت به منوی اصلیه برنامه

برای تماس با سازنده برنامه و پرسش سوال و یا درخواست روبات اختصاصی به کاربر زیر پیغام بدهید:
@BotDeveloper

خب بعد از دیدن این پیامی چهار تا گزینه ربات برای شما به نمایش در می اورد که عبارتند از 
1-ربات های من 2-ایجاد یک ربات جدید 3-راهنما 4-تماس باما

خب وقتی گزینه 1 یعنی ربات های من را انتخاب کنید پیامی میفرستد برای شما و لیست ربات های شمارا نشان میدهد و فعلا با آن کاری نداریم
و وقتی گزینه 2 را ارسال میکنید یعنی ایجاد ربات جدید توکن ربات رو از شما میخواهد (در ادامه توضیحات کامل تری میدهیم) و دقیقا کار ما با این قسمت میباشد
3- راهنما خب وقتی کلمه راهنما را میفرستید اموزش ساخت ربات را نسبتا کامل میدهد
و گزینه 4 که تماس باما میباشد تماس با سازنده ربات هستش

خب بریم سراغ کار خودمون یعنی گزینه 2 ایجاد ربات

بعد از اینکه این گزینه رو انتخاب کردید پیامی مثل پیام زیر برای شما ارسال میکند

لطفا توکن روبوتِ خود را وارد کنید. برای دریافت توکن به روبوت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه کنید

توکن شما جمله مثل زیر باید باشد:
12342323:AAHyVm0M3vLfSefdfdfduP0VcPUSrerer3

راهنمایی:
برای شروع ساخت یک ربات شخصی در تلگرام ابتدا از طریق ربات BotFather که ساخته تیم تلگرام هست بروید. برای شروع صحبت با این روبات بر روی لینک زیر کلیک کنید:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

و بعد از استارت، همانطور که راهنمای خود روبات نیز نشان می دهد، دستور
/newbot را برای روبات بفرستید و در ادامه اسم روبوتی که می خواهید بسازید و نام کاربری روباتتان را بدهید تا روبات شما متولد شود.

اگر همه چیز درست پیش رفته باشد شما بایستی یک پیغام مبنی برای اینکه روبات شما ساخته شده است از BotFather دریافت کنید. در این صورت این توکن را کپی کرده و برای من بفرستید تا برنامه روباتِ شما را بسازم.

خب طبق اموزش قبلی که به شما یاد دادیم که ربات خود را با بوت فاد بسازید باید توکن یا همون API  که بوت فادر به شما داده است برای این ربات ارسال کنید

خب بعد از ارسال توکن پیامی منبی بر ساخت ربات شما برای شما ارسال میکند مثل پیام زیر

خوب. به شما تبریک می گویم. روبات شما آماده است و می توانید برای کار با آن به @yoshabot پیغام بدهید و کارتان را شروع کنید!

ما شش تا دکمه در روبات شما تعبیه کرده ایم که می توانید از طریق خود روباتتان، عنوانِ آنها را تغییر داده و یا برای آنها مطلب اضافه کنید تا وقتی کاربران آن دکمه را کلیک می کنید مطلب مورد نظرتان نمایش داده شود .

همچنین شما این امکان را دارید که این روباتتان را به گروه های مختلفی اضافه کنید. از طریق روبات و بخش ادمین، دکمه ای تعبیه کرده ایم که شما می توانیم به صورت آنی یک پیغام را به همه گروه هایی که روبات عضو آنها شده است ارسال کنید.

همین امکان در خصوص کاربران نیز وجود دارد. همه کاربرانی که به روبات شما پیغام داده اند لیستشان موجود است و شما می توانید از طریق بخش ادمین روبات (از داخل روبات خودتان) به همه آنها هر چند بار که بخواهید پیغام بفرستید.

در صورتی که سوالی در مورد روبات دارید و یا نیاز به تغییر بیشتر آن و یا سفارشی کردن آن را دارید به مااز طریق کاربر @BotDeveloper پیغام دهید.

آماده هستید برای استفاده از روبات؟ این شما و این روبات آماده شده شما:
@yoshabot

خب بعد از اینکه این پیام برای شما ارسال شد باید بروید به صفحه چت با ربات برای تنظیمات بعدی
وقتی اولین کلمه را برای ربات بفرستید این پیام را برای شما ارسال میکند

(ادمین عزیز، برای تغییر این جمله می توانید از دستور /changedefault استفاده نمایید)

خب بقیه اش خیلی واضع هستش رویه هر کدام از دکمه ها کلیک کنید گزینه های واضحی برای شما باز میشود که میتوانید تغییر دهید

بازهم اگر مشکلی داشتید در همین تایپیک بپرسید تا جواب شمارا بدهیم 

با اموزش ساخت ربات پیشرفته تر از این باما همراه باشید 

تمامی حقوق برای انجمن سپید دانلود محفوظ میباشد و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد بر اساس طبق (بند مجرمانه شماره ۴ : تشویق وترغیب به نقض حقوق مالکیت معنوی)
کپی "الگو برداری" از مطالب ما کار غییر انسانی هست

همانا این افراد نادان هستند !
(صرفا جهت اطلاع دوستان)
جای سر زدن و کپی الگو برداری بشین فکر کن
سلام من گیر کردم یکی بیاد تو تلگرام توضیح بده

آیدیمتو تلگرام
sinahajiyan76
سلام

دوست عزیز لطفا سوالتان را در همین جا بپرسید تا دیگران هم استفاده کنند
کپی "الگو برداری" از مطالب ما کار غییر انسانی هست

همانا این افراد نادان هستند !
(صرفا جهت اطلاع دوستان)