انجمن سپید دانلود

نسخه‌ی کامل: ساختمان پیش ساخته ساندویچ پانلی دوبلکس
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
در ساده ترین تعریف خود به ساختمان هایی اطلاق می گردد که اجزای اصلی آن در محلی جز سایت احداث ساختمان ساخته شده و سپس به محل مذکور انتقال داده می شود . صنعت ساختمان سازی که یکی از صنایع حیاتی و پر پیچ و خم هر نظامی می باشد ؛ کارشناسان همواره به به دنبال کم کردن زمان ساخت ( افزایش سرعت ساخت) ، فروش سریع واحد ها ، ساخت ساختمان هایی مقاوم و به حداقل رساندن هزینه های ساخت و مواد اولیه مورد نیاز هستند که با ظهور دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به تحقق این امر نزدیکتر شده اند .
ساختمان پیش ساخته و طرز تهیه متریال اولیه آن سبب شده است تا زمان ساخت این دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کم و سرعت ساخت آن زیاد شود ، با بالا رفتن سرعت ساخت ، بهره برداری از محصول نهایی نیز زودتر از موعد مقرر حاصل می شود که اصطلاحا «خواب سرمایه» را به حداقل می رساند . این در حالیست که سازه های ساختمان دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با توجه به وزن سبکتر نسبت به مواد اولیه ساختمان سازی سنتی ، فشار کمتری روی شالوده ساختمان وارد می کند که این امر با قرار گرفتن در کنار ساختار قوی این سقف ها و دیوارهای دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
، در برابر زلزله نیز مقاوم تر از ساختمان های عادی می باشند .

ساختمان پیش ساخته یا Prefabricated building که به اختصار آن را prefab نیز می نامند ، به گونه ای از سازه های شهری گفته می شود که قسمت های مختلف آن در محیط صنعتی کارخانه ساخته شده و سپس به سایت پروژه یا محل قرار گیری آن منتقل می گردد .

در ساخت و سازهایی که در محیط اطرافمان شکل می گیرد ، عادت کرده ایم تا محیطی کارگاهی را در طی ماه ها دیده و ذره ذره قد کشیدن ابنیه ای جدید را نظاره گر باشیم . این در حالیست که فارغ از سر و صدا ، سد معابر و مزاحمت هایی که در هر مرحله از ساخت به نحوی برای ما ایجاد می شود ، در نهایت با بنایی روبرو می شویم که نه معیار های سنتی ایرانی در آن رعایت شده است ، نه دارای عناصر معماری اسلامیست ، نه کاملاً از معماری غربی تبعیت کرده و نه با نمای همسایگان خود همخوانی دارد ، در نتیجه شهرمان هر روز بیشتر از روز قبل در این بی هویتی فرو می رود .

اگرچه به عنوان مصرف کننده حقی در تغییر این رویه نداشته و بی تردید خودمان نیز در یکی از همین سازه ها به کار و زندگی مشغولیم ، اما با دیدی باز و افقی گسترده تر می توانیم از پدیده های نوینی استفاده کنیم که در مجموع با هزینه ای کمتر ، ساختمانی پرکاربرد ، با کیفیت و مقاوم تری را از نمونه های موجود در حداقل زمان به ما برساند .