امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مطالعه و تست زنی زبان انگلیسی کنکور
#1
چطور می توان اطمینان پیدا کرد که به یک درس مسلط شده ایم و می توانیم سراغ درس بعد برویم؟
با انجام مراحل بالا و پاسخ به تست های گرامر، واژگان، کلوزتست و درک مطلب به همین ترتیب، می توانید سراغ آزمون های نهایی هر درس بروید. حتما این تست ها را به صورت آزمونی پاسخ دهید، در وقت مقرر و بدون نگاه کردن به پاسخ نامه تا انتهای آزمون. سوالاتی که شک دارد را رد کنید و بعدا دوباره برگردید و در صورتی که زمان به اتمام رسید از پاسخ دادن دست بکشید. مهم تر از آزمون دادن بررسی سوالات آزمون است که معمولا از قلم می افتد. حتما بدانید که آزمون دادن بدون بررسی و تحلیل آن بدتر از آزمون ندادن است. پس تحلیل آزمون را بسیار جدی بگیرید، حتی در آزمون های کتاب منبع تست. سوالات نزده یا غلط را حتما کامل بررسی کنید و در دفتر خود در بخش مربوطه (گرامر یا واژگان) یادداشت کنید. این ایرادها مهم تر از ایرادهای موقع تمرین هستند و بسیار امکان دارد در صورتی که آنها را جدی نگیرید و بررسی کنید دوباره برای شما دردسر ساز شوند.

چطور برای هر آزمون آزمایشی آماده شویم و مطالب را مرور کنیم؟
در این بخش است که دفترچه شما که همواره در حال تکمیل شدن است و تا روز کنکور با شما می ماند به کار می آید. چه راه مروری سریع تر از مرور مطالبی که در حین آموختن و تمرین شما را دچار مشکل کردند و ممکن است در آزمون پیش رو هم برای شما دردسر درست کنند!

چطور می توانیم از آزمون های آزمایشی که شرکت می کنیم بیشترین استفاده را ببریم؟
در این بخش هم تحلیل آزمون حرف اول را می زند. تک تک سوالات نزده و یا اشتباه شما سرنخی برای شماست که یک بخش را خوب متوجه نشده اید یا یک واژه را فراموش کرده اید. اول از روی پاسخنامه مطمئن شوید که جواب درست و دلیل آن را فهمیده اید. سپس سراغ دفترچه بروید و آن را مجزا و مشخص از دیگر بخش ها یادداشت کنید. (با یک رنگ دیگر یا هایلایت) این کار همیشه به مرور شما بسیار کمک می کند و باعث می شود اشتباهات تکراری نداشته باشید.

چطور برای زبان انگلیسی کنکور مرور نهایی را انجام دهیم؟
شما در طی سال یک دفتر ارزشمند از تمامی ایرادات خود جمع کرده اید که از هر کتاب آموزشی برای شما ارزشمندتر هستند. در دوران جمع بندی علاوه بر مرور هر دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و پاسخ به تست های مختلف جمع بندی، حتما این دفتر را جزء منابع مهم مرور خود قرار دهید و با مراجعه چندباره به آن مطمئن شوید که هیچ چیزی در این دفتر نیست که در روز کنکور باعث اشتباه شما شود.
آیا با زدن تست های متنوع برای امتحانات تشریحی هم آماده می شوم؟ چه کار کنم که هم برای آزمون های آزمایشی تستی آماده بشوم هم امتحانات تشریحی؟
در درس زبان انگلیسی با یاد گرفتن عمیق مفاهیم تستی، مشکلی در سوالات تشریحی نیز به وجود نخواهد آمد. ممکن است نیاز باشد که املای برخی لغات را مرور کنید یا آنها را بنویسید اما زمانی که به واژگان مسلط باشید، املای آنها را نیز در ذهن خود خواهید داشت. تنها بخشی که ممکن است متفاوت از تست ها باشد، بخش مکالمه است که ممکن است از شما خواسته شود از حفظ، مکالمه را پر کنید. برای پاسخ به این بخش باید حتما بخش مکالمه کتاب درسی را کامل مطالعه کنید و بر آن مسلط باشید، زیرا به طور مستقیم و به شکلی که در آزمون های تشریحی از آن سوال می شود در تست ها وجود ندارند.

پیش نیازهای لازم برای یادگیری این درس از سال های گذشته چه مطالبی هستند؟
مطالب زبان انگلیسی به شدت به یکدیگر پیوسته هستند و از هم مجزا نیستند. نمی توانیم مرز مشخصی بین مباحث به خصوص در بخش تست های متن بگذاریم. پس بهتر است آموختن آن نیز به طور پیوسته انجام شود و همیشه کلیت پایه های کنکور مدنظرمان باشد. البته که در پاسخگویی به تست های گرامر و واژگان بودجه بندی و جداسازی پایه ها به دلیل ذهنیت طراحان بیشتر صورت می گیرد.

چه توصیه های دیگری برای موفقیت در این درس دارید؟
در نظر داشتن کلیت مفاهیم این درس و پیوسته دانستن آن بسیار مهم است. سوالات کلوزتست و درک مطلب نمونه بسیار مناسبی از این پیوستگی هستند و اهمیت تسلط بر کل پایه های کنکور را نشان می دهند. مطالعه درس زبان انگلیسی بهتر است به طور مستمر در طی هفته زمانی را به خود اختصاص دهد. برای مثال روزی نیم ساعت تا 1 ساعت بسته به میزان تسلط شما می تواند کافی باشد، ولی پیوسته بودن آن بسیار مهم است. نگذارید که دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به طور هفته ای یک روز و مثلا 3 الی 4 ساعت انجام شود. همانطور که در بخش های قبل بیان شد، مرور این مطالب و در ذهن ماندن استفاده از آنها در پاسخگویی به سوالات بسیار تعیین کننده است.


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان