امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
روش های بازاریابی اینترنتی
#1
جذب و در ادامه حفظ و ابقاء مشتری در دنیای مجازی و از طریق اینترنت فرآیندی است که به بازاریابی اینترنتی اطلاق می شود.گفتنی است پیش از هرگونه اقدام در این زمینه ابتدا می بایست اهداف را معین نمود و سپس یک وب سایت مناسب که از قسمت های مختلف و منطبق با این اهداف برخوردار است طراحی نمود.از مهمترین این اهداف تعیین ترفندهایی برای تبدیل کردن بازدیدکنندگان به کسانی است که خریدار همیشگی محصولات و یا سفارش دهنده سرویس های شما هستند.اما انجام این کار به این راحتی نیست.در نظر داشته باشید یک کاربر زمانی تبدیل به خریدار می شود که به وب سایت و برند شما اطمینان کامل پیدا کند.
راه اندازی یک بازاریابی اینترنتی موفق
از نگاهی دیگر بازاریابی اینترنتی در ایران به نام های بازاریابی الکترونیکی، بازاریابی آنلاین یا بازاریابی تحت وب نیز شناخته می شود، به کسب در آمد، فروش محصولات و ارائه خدمات از طریق اینترنت اطلاق می گردد.این حوزه از فعالیت بسیار گسترده است، از آنجائیکه تمامی فعالیت های دیگر در دنیای مجازی از جمله بازاریابی شبکه های اجتماعی، ایمیلی و… را نیز شامل می شود.
بازاریابی اینترنتی
اولین قدم در بازاریابی اینترنتی
نخستین و شاید مهمترین اقدام در این زمینه به طراحی و ایجاد یک وب سایت اختصاص پیدا می کند، وب سایتی که بر اساس تمامی جوانب و اصول طراحی و در ادامه مدیریت شود.به این منظور باید به سمت شرکت هایی که سابقه ای خوب و رزومه ای کامل در اختیار دارند روی بیاورید، از این رو می توانید نمونه کارهای آن ها را دیده، سپس برای طراحی وب سایت خود به منظور بازاریابی اینترنتی به آن ها اعتماد کنید.
مرحله دوم راه اندازی بازاریابی اینترنتی موفق
قدم بعدی به افزایش ترافیک وب سایت اختصاص پیدا می کند، چون اگر وب سایت شما بدون بازدید کننده باقی بماند، در واقع کاری جز رها کردن وب سایت خود میان میلیون ها وب سایت موجود، هرچند حرفه ای، انجام نداده اید.
در جستجو راهی برای این مورد در راستای بهبود بازاریابی اینترنتی است که اهمیت دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نمایان می گردد، تا برپایه قوانین وضع شده برای موتورهای جستجو، به موفقیتی درخور دست پیدا کنید.
بازاریابی اینترنتی
انواع روش های بازاریابی اینترنتی
درون گرا و برون گرا دو روش بازاریابی اینترنتی هستند که به میان می آیند.برای پایه ریزی بازاریابی اینترنتی درون گرا تمامی تلاش بر آن متمرکز است که بازدید کنندگان وب سایت افزایش یابند، اما این مهم بدون صرف هزینه و با ارائه اطلاعات مفید و سودمند به کاربران صورت گیرد.
در طرف دیگر بازاریابی برون گرا کمک قابل توجهی به بالا بردن ترافیک یک وب سایت دارد، اما در مقابل صرف هزینه و زمان قابل توجهی نیز طلب می کند، چون روش هایی مانند تبلیغات کلیکی در موتورهای جستجو یا تبلیغات بنری ، تبلیغات در نشریات ، تلویزیون ، حضور در نمایشگاه ها و … که هزینه های زیادی برای جذب بازدید کننده به صاحبان وب سایت ها تحمیل می کند، اما بازاریابی اینترنتی درون گرا تنها با تکیه بر سه پایه سئو، بازاریابی شبکه های اجتماعی و وبلاگ نویسی به توسعه و بهبود وضعیت وب سایت شما می پردازد.
وضعیت بازاریابی اینترنتی در ایران و آینده آن
اگرچه این روش از کسب و کار پا به پای رشد جهانی در کشور ما توسعه نیافت، اما در چند سال اخیر با شیبی قابل توجه در حال گسترش است و با اینکه هنوز آنطور که باید در میان کسبه و مشاغل جا نیفتاده است، می توان امید داشت که در آینده ای نچندان دور به می توان به عنوان یک روش اصلی و قابل اطمینان در کشورمان به آن تکیه کرد.


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان